Share to Facebook Share to Twitter Share to Google Plus

Seo yapmadan önce ilk yapılması gereken işlem seo araştırmasıdır. Google arama motorları arasında şüphesiz en köklüsü ve başı çekenidir. Firmanızın sizleri tanıtan internet sitelerini google arama motorunda üst sıralara çıkarmak gibi bir amacınız var ise eğer, tasarım aşamasından yazılım aşamasına kadar her aşamada SEO işlemlerini dikkatle yürütmeniz gerekmektedir. SEO yani arama motoru optimizasyonu ciddi emek gerektiren ve otomatikleşmeyi kabul etmeyen zorlu bir süreçtir. Bununla ilgili mutlaka işin uzmanlarından destek almanızı öneririm. Google arama motorunda ciddi yaptırım ve kriterler vardır. Firmanızın internet sitesi çalışmasında bu kriterler yerine getirilmek zorundadır. Aksi halde yaptığınız en küçük hatalar yada kopyalarda google'da kara listeye alınmanız muhtemeldir. Firma internet site adresinizi değiştirene kadar kara listede kalma ihtimaliniz sizi itibar olarak zedeleyebilir. 

Bu yazımızda Seo (Arama Motorları Optimizasyonu)'nun her bölümü hakkında geniş açıklamalar bulabilirsiniz. SEO kurallarının %100 olarak tamamının kısa sürede çözülmesi pek de mümkün değildir. Ancak her website'nin üst sıralarda ve ilk sayfalarda çıkması teknik ve teorik olarak mümkün olmadığı için bu noktada devreye SEO tecrübesi girmektedir. Bu yüzden öncelik olarak SEO araştırması yapıp başarılı olmuş websayfaların yöntemleri tamamen olmasa da belli düzeyde takip edilmelidir.

Seo'ya başlangıç

İlk yapacağımız SEO adımlarında dikkat etmemiz gereken önemli noktalardan biri ise yaptıracağımız websayfası'nın düzenli ve sistemli bir kod yapısına sahip olmasıdır. Yapılmadıgı takdirde internet tarayıcıları (google chrome, internet explorer, yandex) hatalı yada karmaşık yazılmış websitelerine güvensiz gözüyle bakmaktadırlar.

kullanılan bir başka yöntem ise fazlaca içerik barındırmak ve bu içeriklerin web sitedeki kodları boyutuna oranıdır. Çünkü websayfamız'da ne kadar çok içerik var ise, tarayıcılar o web sitesinin altyapısının sağlam olduğunu düşünür ve websitesini üst sıralara çıkartmaya başlar.

Müşterilerinizi etkileyen sayfalar oluşturmak!

Sitenize gelen günlük ziyaretçi sayısı, website de kalma süresi ve sitede gezinilen sayfa sayısı ne kadar fazla ise tarayıcılar o websitenizi o kadar güvenli bulacaklar ve sevdiği websitelerin listesine eklemiş olurlar. Aktarmış olduğumuz bu yöntemler dışında daha onlarca özel strateji ve method bulunmaktadır. Son olarak SEO (Arama motoru optimizasyonu) ile ilgili bilmemiz gereken en önemli nokta, sadece iyi bir SEO çalışması yapmış olmak değil, bu çalışmaları sürekli ve güncel hale getirip üst sıralardaki site konumumuzu korumak olmalıdır. İyi ve bol kazançlı günler dileriz. Sabırla bu yazımızı okuduğunuz için teşekkürlerimizi sunarız..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.