Mobil Uygulama

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber hayatımızı oldukça kolaylaştıran uygulamalarda beraberinde geliştirilmeye başlandı. Mobil dünyasında geliştirilen her uygulama ile işleri takip ve analiz oldukça iyi bir duruma geldi. Mobil uygulama konusunda kaliteli hizmet veren akarsubaşı teknoloji firması talepler doğrultusunda birçok programı mobil arayüze uyarlamakta ve uygulama haline dönüştürmektedir.

 

Bugün ve Yarının Teknolojisi Mobil Uygulamalar

Şüphesiz ki son yüzyıl içerisindeki teknolojik gelişmeler, neredeyse insanlık tarihinin tamamına eşit miktarda bir hız ve büyüme yakaladı. İngiliz bilim adamı Alexander Graham Bell’in ilk adımıyla başlayan iletişim serüveni, farklı modifikasyonlar ile 21. Yüzyılın dünyasına takoz diye tabir ettiğimiz ve bir zamanlar gözümüzün nuru saydığımız ilk cep telefonlarına kadar uzandı. Cep telefonları, bilindik ismiyle mobil telefonlar hayatımıza gireli neredeyse yirmi küsür yıldan fazla oldu. Cep telefonları’da kendi içerisinde farklı evreler atlattıktan sonra büyük hamleyi yapan Apple firması ile ilk dokunmatik ekranlı mobil telefonlar hayatımıza girdi ve artık dünya hiç olmadığı kadar büyük bir çılgınlığa gidiyordu mobil uygulama çılgınlığı! Dokunmatik ekranlı telefonlar hızla farklı firmalar tarafından geliştirilip çoğaltılınca yeni sektörler ve bu sektörlerin kaçınılmaz ihtiyaçları ortaya çıkmaya başladı. Mobil uygulamalar özelliklede Android ve İos işletim sistemli mobil uygulamalar neredeyse dünyanın dört bir yanını sarmış durumdadır. Oyun firmaları, bankalar, inşaat şirketleri, alım satım platformları ve web projelerinin neredeyse büyük bir bölümü mobil uygulama yaptırmak zorunda..

Peki neden mobil uygulama yaptırmak zorunda?

Teknolojinin hızlı gelişimini takip edebilmek güç olsa da artık hangi sektörden olursa olsun her firma mutlaka android ve ios işletim sistemli mobil uygulamalarını yaptırması gerektiğini biliyor. Bunun nedeni artık hemen hemen her kesimin, yağlı, genç, yetişkin olarak ortak yaptıkları bir şey var dokunmatik ekranlı telefon yada halk diliyle iphone, samsung, galaxy kullanıyor olmasıdır. Klasik iletişim çağı miladını doldurmuş ve artık bir gsm şirketi aracılığıyla mesajlaşmak neredeyse tarihe karışmak üzeredir. Bunun sebebi whats app gibi mesajlaşma uygulamalarının türemesidir. Şuan da viber, tango ve benzeri uygulamalarda gün geçtikçe internet üzerinden bizlere konuşma imkanı sağlayacak ve belkide önümüzdeki 10 yıl içerisinde gsm şirketlerinden sadece internet paketi satın almamız gerekeceğinden hiç şüphemiz yok. Android işletim sistemli mobil uygulamaların merkezi saydığımız ve Google şirketine ait olan Google play store’da ki uygulama sayısı milyonları şimdiden bulmuş durumda. Aynı şekilde ios işletim sistemli yani iphone markalı telefonların uygulama merkezi app store içinde durum çok farklı değil.

Mobil Uygulama Yaptırmak Neden Önemli?

Bir firma iseniz ve müşterilerinizin sürekli olarak markanızı takip etmesini, tavsiye edebilmesini ve sizinle sürekli olarak kopmadan irtibat içerisinde olmasını istiyorsanız elbette android ve ios sistemli bir mobil uygulamaya ihtiyacınız var. Nedenini soracak olursanız, sizin mobil uygulamanız, sizden bir veya daha fazla alışveriş yapmış bir müşterinin telefonunda bulunuyor ise bu müşterinize mesaj gitmiş gibi ürünleriniz yada hizmetleriniz ile ilgili reklam bildirimi yollayabilirsiniz. Bu müşterinizin dikkatini çekecektir. Şahsi olarak bir proje yürütüyor ve bilinsin istiyorsanız, android ve ios sistemlere uygun bir mobil uygulama yapmalısınız. Facebook içerisinde basit bir hamleyle ciddi anlamda yayılmanın, bir diğer adı da artık mobil uygulama olduğu kesindir.

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.