Eco OBD2 Benzin & Lpg

Eco obd2 otomobiller için araç yakıt tasarrufu ve performans artışı sağlayan bir chip tuning cihazıdır. Ürün hem benzin ve lpg hemde dizel yakıt sınıfı içindir.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google Plus

araç yakıt tasarruf cihazi

EcoOBD2 Nedir?

Eco OBD2 otomobillerde yakıt tüketimini azaltmak ve emisyon değerlerini düşük seviyelere çekmek için dizayn edilmiş, pratik kullanımlı, tak-çalıştır bir Chip Tuning Box cihazıdır.

EcoOBD2’nin kurulumu çok kolaydır. Cihazı aracın OBD2 konnektörüne takmanız yeterlidir. EcoOBD2 1996 yılından itibaren üretilen evrensel OBD soketi bulunan tüm araçlara uyum sağlar.

Cihaz temelde aracın ECU verilerini toplayarak analiz eder ve sonra bu verilerden faydalanarak en düşük yakıt kullanım modunu bulur. 200 km toplam sürüşten sonra EcoOBD2, araca göre kendini ayarlar ve aracın en düşük yakıt tüketim değerlerinde seyretmesini sağlar. Eco OBD2 sürücülerin alışkanlıklarına göre, alt yakıt ve emisyon değerlerinde ECU’ yu remaplar.

Cihaz OBD2 konnektörüne takılı olduğu zamanlarda, aracın motor beyninden sürüş bilgilerini alır. ECU’dan alınan verilerle, EcoOBD2 aracınızın yakıt tüketimini azaltmak için yakıt enjeksiyon zamanlaması ve basınç artışı miktarını ayarlar.

EcoOBD2 Chip Tuning Box ve Remapping yöntemleri arasındaki temel fark, EcoOBD2’ nin kolayca çıkarılabilir olmasıdır. EcoOBD2’ yi araçtan çıkarmanız ile araç eski ayarlarına dönmektedir. EcoOBD2, tuningin ucuz ve güvenli türüdür. Remapping ise aracınızda kalıcı bir değişimdir.

Remap pahalı bir yöntemdir ve aracınızdan kaldırılması daha da pahalıdır. EcoOBD2 motor koruma fonksiyonu ve % 100 güvenlik ile donatılmıştır.

EcoOBD2’ nin imalatında, SMD teknolojisi ile üretilmiş, baskılı devre kartları kullanılmıştır. EcoOBD2 Chip Tuning Box yüksek kalitede bir cihazdır.

EcoOBD2 aracınızın gizli gücünü bulur ve ortalama % 15 yakıt tasarrufu sağlar.

 

EcoOBD2 Kullanımı?

EcoOBD2' nin kullanımı çok kolaydır.

Aracınızın OBD2 soketine EcoOBD2’ yi takın, kontağı 30 saniye açık tutun ve motoru çalıştırın.

EcoOBD2, ilk 150/200 kilometre boyunca aracınızı ve sürüş alışkanlıklarınızı tanıyacak ve sonra en mükemmel sürüş için kendini ayarlayacaktır. Ek bir ayarlama yapmaya gerek yoktur.

Kurulum ve Kalibrasyon Talimatları

1 - Kontaktan aracın anahtarını çekin.

2 - Arabanızın OBD2 soketini bulun ve EcoOBD2’ yi takın.

3 - Kontak anahtarını içine yerleştirin ve ilk aşamada anahtarını yarım çevirin. (Motoru çalıştırmayın)

4 - Yaklaşık 5 saniye sıfırlama butonuna basın. Butonu bıraktıktan sonra, yaklaşık 30-60 sn bekleyin. (EcoOBD2 aracın ECU’ su ile bağlantı kuracaktır)

5 - Motoru çalıştırın

6 - 150/200 km sürüşten sonra EcoOBD2, aracınızı ve sürüş alışkanlıklarını tanıyacak ve daha fazla yakıt tasarrufu için mükemmel bir şekilde kendini ayarlayacaktır.

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.